Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "Galicja-Art" Spółka z o.o. zostało założone w 1989 roku. Od chwili powstania, przedmiotem działalności jest produkcja i eksport galanterii drzewnej. Firma jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała certyfikaty FSC.

Podstawowym asortymentem są wyroby z drewna bukowego takie jak: deski do krajania, tacki, kasety, stojaki na papier, stojaki na kubki, stojaki na wino, półki na przyprawy, solniczki, pieprzniczki, kieliszki na jajka, patyczki do szaszłyków, łyżki kuchenne, łopatki kuchenne, skrzynki i inne wyroby użytkowe. W naszej ofercie są także wyroby produkowane z drewna iglastego.

Produkowane wyroby są oparte na wzornictwie własnym, jak również na wzornictwie klienta.

Równocześnie jesteśmy dostawcami elementów kooperacyjnych z drewna bukowego o wysokim stopniu przetworzenia.

Dzięki solidności, wysokiej jakości i terminowości dostaw, zyskaliśmy trwałą pozycję w eksporcie wyrobów, który stanowi 95% naszej produkcji.

Głównymi odbiorcami są firmy z Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Niemiec, Szwajcarii oraz Japonii. Dostarczamy również wyroby do sieci sklepów w Polsce.

Nasze wyroby spełniają ściśle wymogi ekologiczne w szerokim pojęciu. Drewno użyte do produkcji pochodzi z lasów górskich, administrowanych i gospodarowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie, która posiada certyfikat Forest Stewardship Council (FSC) potwierdzający prowadzenie gospodarki leśnej, w tym również pozyskiwania drewna na zasadach trwałości ekosystemu leśnego i jego odnawialności.

drukuj